-обновява се-CO.ME.N SWIMMING CUP-Gzira Malta-24 и 25 юни-с ВАЛЬО БАЛКАНСКИ и РУМЕН АТАНАСОВ


26/06 –23,00 ч През втория ден нашата скромна делегация накара публиката да потърси знания за България.Накара я малката красавица Калина Николаева.Тя спечели два медала-сребърен на 200 м.делфин и бронзов на 200 м.съчетано.

 200 м.делфин-дев.Подозрително силната Георгия Дамасиоти/Гър/-2,18,20 поведе още в началото и спечели златото.Калина Николаева е втора с 2,20,13/нов национален рекорд за старша,младша и 13 годишни.Бронз за Маргерита Майнарди/Ита/-2.20.52.

200 м.съчетано-девСамо след половин час почивка Калина грабна бронзовия медал с 2,23,08/нов национален рекорд за младша и 13 годишни/.Шампионка е Анастасия Горбенко/Изр/-2,20,72 следвана от Адриана Компиерчио/Ит/-2,20,78

200 м.св.ст. юн-Второ злато за сензацията на турнира Юго Сан/Фра/-1,52,16 пред Пиерик Фурние/Фра/-1,54,22 и Стефано Ничето/Ита/-1,54,34.Нашият Павел Банчев е 16-ти с 2,03,56.

25/06 -13,00 ч Очаквано в Официоза на БФПС се появи с 24 часа закъснение смърщено и ядосано съобщение за нашите деца в Малта.Зорлем работа и то заради нас.А професионалистите дори не забелязват този турнир.Доста е дребен за тяхното ниво.Още повече,че участват две от звездите на България в проект 2020 Токио.

50 м.св.ст-юн Напълно закономерно злато за Луи Годефроа/Фра/-23,57 следван от Жулиен Берол/Фра/-23,72 и най-после Михаел Смирнов/Изр/-23,92.Едва 5-ти е фаворита Давид Герчик/Изр/-24.12.Нашият юнак Павел Банчев остана 10-ти с 24,61.

50 м.св.ст-дев.И тук елитния първи отбор на „петлите“заработи мощно-шампионка е Лизон Новачик/Фра/-26,75 следвана от изненадата на турнира Зита Шеке/Сър/-26,88 и Емма Гавани/Ит/-26,95.Едва 4-5-та е една от примите на турнира фаворитката Анастасия Горбенко/Изр/-27.05

800 м.св.ст. дев.-Най-после нашата фаворитка американската еврейка Беки Позднер/Изр/е шампионка-9,06,58.Продължавам да не разбирам ръководството на ПК“Астери“което пренебрегна турнира.А Вася Кадоглу можеше да вземе медал и дори златен!!Сребро за Матилд Бойер/Фра/-9,07,81,а бронз за Антоанета Чезарино/Ита/-9,14,51.

200 м.бруст-юн-Злато за  шампиона на 400 м.съч.Клеман Бирар2,18,30 пред фаворита Рон Полонски/Изр/-2,18,79 и анонимника Лео Палфрай/Фра/-2,20,19.

200 м.бруст-девШампионка е  Анастасия Горбенко/Изр/-2,35,94 следвана от  Зои Сигану-2,36,75 и Гали Пескара/Изр/-2,37,18.Провал за втората по сила италианка в тези възрасти Илария Маркучи.

100 м.гръб-юн-Ако ни четете редовно ще си припомните нашата прогноза.Отново смазваща победа на обявеният от нас за фаворит Абдалла Арджоун/Алж./-56,66 с близо 2 секунди!!!Сребро заДавид Герчик/Изр/-58,23 и бронз за Йоан Фризас/Фра/58,32.

100 м.гръб-дев-Разменени медали от 200-те метра.Първа е Мартина Биазоли/Ит/-1.03,80 следвана от Луиз Льпфевр/Фра/-1,04,76 и Йоана Георгопулу/Гър/-1,05,96

1500 м.св.ст-юн.Шампион е Тома Фаржео/Фра/-15,56,13 пред двамата италианци -Джузепе Фада-15,58,84 и Алесио Даини-16.00,50.

24/0623,00 ч  100 м.бътерфлай-дев.Отново силно представяне на Калина Николаева.Тя зае 5-тото място с 1,05,64/нов национален рекорд за 13 годишни момиченца/.Шампионка е Георгия Дамасиоти/Гър/-1,01,94!! пред Георгия Лутри/Ита/-1,04,14 и Мария Хадзиефрамиду/Гър/-1,04,45.Изненадващо силно се представя Зита Шеке/Сър/-1,05,49.

100 м.бътерфлай-юн.Кой,ако не суперфаворита 15-годишния Гал Коен Груми/Изр/-54,63 пред Микеле Буса/Ита/-56.15 и изненадата Урош Джокович/Сър/-56,73.

400 м.св.ст. дев.-Изненадващо злато за Антоанета Чезарино/Ита/-4,22,оо победила фаворитката Матилд Бойер/Фра/-4,22,75.Бронз за малката Беки Позднер/Изр/-4,23,34.

400 м.св.ст. юн-Суперизненда от Юго Сан/Фра/-3.56.25 пред Константинос Еглезакис/Гър/-3.57.60 и Суан Пладза/Фра/-4,03,40.

100 м.бруст-дев.-Шампионка е изненадващо малката Мария Пископиело/Ита/-1,12,14 пред фаворитката Анастасия Горбенко/Изр/-1,12,30 и Хазал Озджан/Тур/-1,12,54

100 м.бруст-юн-Пълно превъзходство на първия отбор на Франция-Матео Жерарде-1,04,40 и Карл Айткачи-1,04,44.Трети е  Рон Полонски/Изр/-1,04,71Едва четвърти е единстения турчин Демирджан Демир-1,04,73.

24/06 –13,00 ч  

400 м.съчетано дев.-Шампионка закономерно е третата по-сола италианка в девическа възраст Адриана Компиерчио/Ит/-4,59,64 пред изненадата Дениз Ертан/Тур/-4,59,80 и фаворитката Киара Фонтана/Ит/-5.00.72.Нашата Калина Николаева е четвърта-5.03,52/нов национален рекорд за девойки младша/.Според нашия кореспондент Вальо Балкански Кали е била втора след 200-те метра,но на 250 м.нещо се случи и тя изостана.Последните 50 м.кроул тя се е възстановила и ги е изплувала с второ време.

100 м.св.ст.юн.-Люта битка за титлата между 15-годишния Гал Коен Груми/Изр/-51,72 и суперфаворита Луи Годефроа/Фра/-51,88.Изненадата е Марко Ковачич/БиХ/-с бронз-52.43.Павел Банчев с 54,12 изпревари на 10-тото място 7 състезатели.

 100 м.св.ст-дев.-И тук фаворитката Анастасия Горбенко/Изр/-58,11 беше  почти изненадана от сензацията Зита Шеке/Сър/-58,87.Бронз за друга фаворитка Лизон Новачик/Фра/-58,98.Голям провал за Емма Гавани/Ит/

400 м.съчетано-юноши-Тук изненада със златото на Клеман Бидар/Фра/-4,30,89 пред фаворита Рон Полонски/Изр/-4,32,38 и непознатия Анреа Филадели/Ит/-4,32,45.Поражение за Джузапе Чербоне/Ит/

200 м.гръб-дев.-Страхотен трибой-Луиз Льпфевр/Фра/-2,18,36,Йоана Георгопулу/Гър/-2.18.81 и Мартина Биазоли/Ит/-2.18.86.

200 м.гръб-юн-Смазваща победа на обявеният от нас за фаворит Абдалла Арджоун/Алж./-2,03,48 който тренира във Франция.Сребро за Мюван Томас/Фра/-2,04,66,а бронз за Йоан Фризас/Фра/2,06,73.Четвърти е отново алжирец-Мохамед Буаммиди/2002 г./-2,07,46

4 х 100 м.съчетана-дев.-Италия-4,21,45,Франция-4,23,35,Гърция-4,23,44

4 х 100 м.съчетана-юн.-Израел-3,50,21,Италия-3,53,70,Алжир-4,03,22.

Напомняме,че не пристигнаха силните отбори на Испания и Египет.

23/06 –15,00 ч.

Резултат с изображение за comen cup 2017 swimming Резултат с изображение за comen cup 2017 swimming Басеинът в Гжира/така се произнася на малтийски език града/е построен през 1993 г.върху отчуждена земя за която е платена компенсация от 20 000 евро.През януари 2016 г.Върховния съд на Малта реши правителството да изплати обещетение от 2 200 000 евро на фамилия Борг-Оливие за отчуждаването.

22/06 -15,00 ч.

Излезнаха стартовите протоколи за КО.МЕ.Н в Малта. Калина Николаева на 400 м.съчетано е в единствената серия с момичета от Франция,Италия,Турция и Гърция,100 м.делфин-първа серия с Тина Тадич/БиХ/,200 м.делфин-втора серия с Джорджия Дамасиоти/Гърция/и Маргерита Майнарди/Италия/и на 200 м.съчетано във втора серия с Анастасия Горбенко/Израел/и Адриана Компиечирио/Италия/.Резултат с изображение за Павел БанчевПавел Банчев ще е на 100 м.св.ст в трета серия с фаворита Луи Годефроа/Франция/ и Михаил Смирнов/Израел/,на 50 м.св.ст също в трета серия отново с Луи Годефроа,а също и с скритият фаворит Николо Франчески/Италия/ и Михаил Смирнов/Израел/,а на 200 м.св.ст.е в първа серия с Фатих Тахирович/БиХ/.В състезанието -събота и неделя няма да  видим в сравнение с 2016 г.плувци от Испания,Словения, Египет,Кипър,Македония и Сан Марино,но пристига Алжир с феноменалния гърбист Абдала Арджоун.

   Вчера ,преди да замине днес,нашият пратеник в Малта Вальо Балкански се поразрови със своята НОКИА 1000 в компютрите на БФПС и откри файлът с чуждестранните участници на нашия Оупън.Не съм много очарован от имената-особено от турците и гърците.Но виж сънародника на Гарабед не успяхме да открием в заявките.Да не се окаже,че е наше арменче?Засега няма да обявим заявките защото да не се окаже накрая“много шум за нищо“.Пък и да дадем път на професионалистите за изява.

Advertisements

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промяна )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промяна )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промяна )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промяна )

Connecting to %s

%d bloggers like this: