ВТОРА ЧАСТ-ПРОГНОЗИ ЗА БАЛКАНИАДА 2017 -с РУМЕН АТАНАСОВ


29/04 -Tова“Румка!Язък за плонжовете пред БФПС“още бучи в сърцето ми.И то казано кротко от пилотът-ас на републиката Александър Конкеев.А в ангелогласния хор от укори се включиха  хора от пооскубаната Опозиция ,и хора които подличко и най-вече страхливо се пъчат във Фейса под чужди имена.Да не говорим за прещракали индивиди под влияние на отминаващото новолуние.

       И така да вървим към нежната част на Балканиадата-

   ДЕВОЙКИТЕ.И веднага ми се разваля настроението.Нямаме силици да се противопоставим на хомогенните и комплектувани отбори на Гърция и Турция,на възраждащите се Румъния и Сърбия ,на неочаквано набралата сила Босна и Херцеговина,на силните молдовка и кипърка.И все пак тая надежда за наша изненада.Няма ги само Дефне Курт и Ели Кодогеоргу.

 50 и 100 м.св.ст-На първо четене фаворитка е нашата Диана Петкова.Тя подобрява времената си на всяко състезание.До каква степен балканиадата ще и е някакъв връх-предстои да видим.Най-опасните и съпернички са Калия Адониу/Кип/и Селен Йозбилен/Тур/.Нямам много вяра на резултатите на Ламия Медошевич/БиХ/постигнати на федералния шампионат в Сараево.Позаганала е славата и детето-чудо,а сега манекенка Деспойна Маркаде/Гър/.Още ме напушва смях като гледам превода на гръцките имена на български някъде.Изненада бих чакал от Жасмин Иван/Рум/.

200 м.св.ст-Неприятна дисциплина.По-скоро трудна за плувкините.Фаворитка е Селен Йозбилен/Тур/която може да бъде спряна само от Георгия Павлопулу/Гър/и Мария Гадя/Рум/.Изненада ще поднесе Нейла Карич/БиХ/.

400 и 800 м.св.ст-Да видим дали абсолютната звезда на турнира Аня Цревар/Сър/ще скочи на 400 м.Само 20-тина минути по-късно е коронните и 400 м.съчетано.Ако не,тогава става много екзотично-двете румънки Мария Гадя и Симона Савастица срещу двете гъркини Афродита Кациара и Фотеини Мециу и за десерт отново Селен Йозбилен/Тур/Любопитното е,че и Гадя ,и Мециу са силни на 400 м.съчетано и са в ситуацията на Цревар.На 800 м.която е първия ден всички по-горе фаворитки са на линия допълнени от Нейла Карич/БиХ/.Много е неясна туркинята Зейнеп Чалък.

ГРЪБ-Очертава се титанична битка между Татяна Салкуцан/Мол/и двете Илайда Каргън и Ялчън Тюркменоолу/Тур/.Към тях плахи аспирации за медал имат и двете гъркини Мелина Трохалаки и Ставрула Лукарея.Изненадата може да дойде от Калия Адониу/Кип.на 50 м.Ралука Мера/Рум/на 100 м.и нашата Виктория Петрова на 200-те метра.

БРУСТ-Стилът с най-много равностойни състезатели.Поне 6 момичета могат да станат шампионки,ни могат и да изхвърчат от стълбичката.

Като написах стълбичката ,да видим БФПС дали ще заложи на клатещата се заплашително,скърцаща пронизително и пъшкаща от морни тела на медалистите стълбичка-ветеран или ще ни изненада с нова-тип“екалатор“.

 Кои са 6-те момичета?Първа между равните е Бесте Саманджъ/Тур/.Порасна и малко“ поотпусна газта“.Вече не кара останалите да се примиряват с нейното доминиране.До нея са двете гъркини-набиращата неочаквана и неясна мощ Ана-Мария Нациу и лидерката Николета Павлопулу.Така и не разбрах защо я няма шампионката от Волос 2016-Елени Кодогеоргу.Опасно близо са и Андреа Тодорович/Сър/и сензацията Емина Пашукан/БиХ/.Тази 16-годишна мома от Сараево направи такъв грандиозен скок на резулатите и и в съчетаното,че….Шестата е Диана Петкова/Бъл/.Тя закага на изпитаната „смолянска марка Трендафилов“и направи сензационен обрат в представите.Всъщност Диана е започнала като малка да плува именно бруст,но в последствие поради травма в крака се е преориентирала към кроула и делфина.И сега се връща към зората.Изненада ще видим на 200 м.от Симона Савастица/Рум/.А някогашното страшилище Мила Медич/Сър/днес се надява на чудо за медал.

БЪТЕРЛАЙ-Няма не само фаворити,а и сигурни медалисти.Шарен свят с момент на изненади.В спринта на 50 м.разликите са микроскопични и дори момиче,извън 8-те ,може да спечели.Все пак залагам на три девойки-Анна Щеголева/Кип/,Милица Опачич/Сър/и Олга Арнаки/Гър/.Програмата няма да позволи на втората Ялчън Тюркменоолу/Тур/да участва.На 100 -те метра има силни туркини-Роза Ердемлъ и Ялчън Тюркменоолу,които биха загубили златото само от Милица Опачич/Сър/.Нашата Диана Петкова ще участва и на тази дистанция след 50 м.кроул.На 200 м.абсолютна фаворитка е Аня Цревар/Сър/която е в пъти по-добра от Роза Ердемлъ/Тур/.Чудо ще е ,ако не се наредят така.За бронза ще спорят Елиф Байракчекен/Тур/,Ангелики Замария и Наталия Станойевич/Сър/

СЪЧЕТАНОбсолютната победителка Аня Цревар/Сър/ще има леки затруднения с Мария Гадя/Рум/и Николета Павлопулу/Гър/.Да видим дали Андреа Тодорович/Сър/и Фотеини Мециу/Гър/ще се доберат до медалите.Изненади са малко вероятни,но все пак Елени Стефаниду/Кип/и Диана Петкова/Бъл/.

 4 х 100 м.св.ст.Пълно превъзходство на Турция.Много близо е и Гърция,а също и Сърбия.Изненада може да чакаме от Босна и Херцеговина.

4 х 200 м.св.ст.Отново доминира е Турция,но в жестока битка с Гърция може да стане изненада.Трета е Румъния.

 4 х 100 м.съчетана.Пълно превъзходство на Турция- без слаб пост.Втора ще е Гърция,а трета -Сърбия.

РУМЕН АТАНАСОВ

Advertisements

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промяна )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промяна )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промяна )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промяна )

Connecting to %s

%d bloggers like this: