swimrecords and rankings

СЕРИИТЕ ЗА БАЛКАНИАДАТА-с АЛЕКСАНДЪР КОНКЕЕВ


BALKAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS

ORADEA – ROMANIA, April 25th- 26th, 2015
50m pool – 8 lanes

START LIST

SESSION 1 – April 25th, 2015 – 10.30 a.m.

             
             LANE    SURNAME / NAME                                  CODE  YEAR OF        COUNTRY            ENTRY
                                 RELAY                                                                         BIRTH                                            TIME  
 
        Id.: 1      Event:  Girls’ 50m Freestyle
        ================================================================================
        Heat 1
           1    BUJAK NEJRA                     15621   1999         BIH        00:29:30
           2    MEDOSEVIC LAMIJA                15626   2000         BIH        00:28:18
           3    DOSPIN STEFANIA ANDREEA         10273   1999         ROU        00:28:03
           4    TERZIC JOVANA                   15521   1999         MNE        00:28:01
           5    NAYDENOVA SOFIYA                15221   2000         BUL        00:28:03
           6    BABIC DUSICA                    15727   2000         SRB        00:28:06
           7    ORZAC PAULA REKA                10491   2000         ROU        00:28:46
           8    GARGOVIC EMA                    15523   1999         MNE        99:99:99

        Heat 2
           1    SEKULIC MILA                    15721   1999         SRB        00:27:83
           2    ANTONIOU KALIA                  15420   2000         CYP        00:27:15
           3    PETKOVA DIANA                   15223   2000         BUL        00:26:80
           4    ERTAN ALMINA SIMLA              15120   1999         TUR        00:26:53
           5    GUNDOGDU BETUL                  15132   2000         TUR        00:26:54
           6    MARKANTE DESPOINA               15010   2000         GRE        00:26:88
           7    TROCHALAKI MARIA MELINA         15011   2000         GRE        00:27:42
           8    COSMINA ANA                     15321   2000         MDA        00:27:96
        Id.: 2      Event: Boys’ 50m Freestyle
        ================================================================================
        Heat 1
           1    GAVANAS MICHAIL                 15001   1997         GRE        99:99:99
           2    FRINIUC DENIS                   15303   1997         MDA        00:25:20
           3    ZHELYAZKOV DILYAN               15205   1997         BUL        00:24:56
           4    SONOC GABRIEL CRISTIAN           9034   1997         ROU        00:24:27
           5    PAPADOPOULOS TAKIS              15401   1997         CYP        00:24:50
           6    TURCAN VALERIU                  15306   1997         MDA        00:25:00
           7    SUKANOVIC MAID                  15600   1997         BIH        00:25:32

        Heat 2
           1    GEORGIEV GEORGI                 15207   1998         BUL        00:24:11
           2    PUCAREVIC MATIJA                15701   1997         SRB        00:23:78
           3    BARNA ANDREJ                    15700   1998         SRB        00:23:32
           4    SAKCI EMRE                      15100   1997         TUR        00:21:95
           5    GLINTA ROBERT ANDREI             9019   1997         ROU        00:23:26
           6    CETINKOL ALP METE               15108   1997         TUR        00:23:44
           7    PAPADOPOULOS CHRISTOS           15000   1997         GRE        00:23:81
           8    MESETOVIC ADI                   15602   1997         BIH        00:24:24
        Id.: 3      Event: Girls’ 50m Backstroke
        ================================================================================
        Heat 1
           2    MEDOSEVIC LAMIJA                15626   2000         BIH        00:32:55
           3    MAHINIC ANIDA                   15620   2000         BIH        00:32:43
           4    DEGTEARIOVA ALEXANDRA           15320   1999         MDA        00:31:80
           5    POJAR REBECCA MARIA             11158   2000         ROU        00:31:88
           6    JOVANOVIC KSENIJA               15728   1999         SRB        00:32:43
           7    DAJKOVIC DAJANA                 15522   1999         MNE        00:32:86
        Heat 2
           1    SACHA IOANNA                    15012   1999         GRE        00:31:07
           2    MILUTINOVIC KSENIJA             15520   1999         MNE        00:30:80
           3    TOMOVA BOYANA                   15220   1999         BUL        00:30:16
           4    ELIGUL SEZIN                    15121   1999         TUR        00:29:16
           5    EKER LIZAN                      15131   2000         TUR        00:30:07
           6    TROCHALAKI MARIA MELINA         15011   2000         GRE        00:30:44
           7    DOSPIN STEFANIA ANDREEA         10273   1999         ROU        00:30:88
           8    JECANSKI JELENA                 15722   1999         SRB        00:31:21
        Id.: 4      Event: Boys’ 50m Backstroke
        ================================================================================
        Heat 1
           2    SIMIC VLADIMIR                  15601   1997         BIH        00:29:80
           3    ZHELYAZKOV DILYAN               15205   1997         BUL        00:28:84
           4    DRYGOUTIS KONSTANTINOS          15003   1998         GRE        00:27:99
           5    BORISOV LYUBOMIR                15208   1998         BUL        00:28:31
           6    SIMINEL DAN                     15305   1998         MDA        00:29:01
           7    ZARAKAS PANAGIOTIS              15008   1998         GRE        99:99:99

        Heat 2
           1    RASKOVIC BOJAN                  15703   1997         SRB        00:27:77
           2    GLOD IONUT DANIEL                8925   1998         ROU        00:27:63
           3    SEKULOVIC  SEKUL                15702   1997         SRB        00:27:16
           4    OZKUL BERK                      15101   1998         TUR        00:24:90
           5    GLINTA ROBERT ANDREI             9019   1997         ROU        00:25:63
           6    BASER EGE                       15107   1997         TUR        00:27:50
           7    NEGRU ADRIAN                    15304   1998         MDA        00:27:70
           8    IAKOVIDIS FILIPPOS              15403   1998         CYP        00:27:95
        Id.: 5      Event: Girls’ 200m Breaststroke
        ================================================================================
        Heat 1
           3    ANTOHA CORINA                   15323   1999         MDA        02:55:00
           4    CENGIC NEJRA                    15623   2000         BIH        02:49:35
           5    BOROVAC ADNA                    15622   2000         BIH        02:49:73
           6    PAVLOPOULOU GEORGIA             15019   2000         GRE        99:99:99

        Heat 2
           1    YOZOVA ILINA                    15224   2000         BUL        02:44:04
           2    MEDIC MILA                      15723   2000         SRB        02:37:82
           3    VINICENCO ALEXANDRA             15322   2000         MDA        02:34:67
           4    SAMANCI BESTE                   15122   2000         TUR        02:30:71
           5    KONTOGEORGOU ELENI              15013   2000         GRE        02:33:58
           6    OZDEMIR DUYGU                   15123   1999         TUR        02:37:68
           7    SAVASTITA SIMONA ALEX.          11038   2000         ROU        02:43:21
           8    LISSOV DIANA                    10636   2000         ROU        02:44:22
        Id.: 6      Event: Boys’ 200m Breaststroke
        ================================================================================
        Heat 1
           3    BABOVIC BAKIR                   15606   1998         BIH        02:33:48
           4    DINCA ANDREEAS                   9613   1998         ROU        02:27:94
           5    ANDJELIC NIKOLA                 15710   1997         SRB        02:28:19

        Heat 2
           1    SARAC IONUT ALIN                 9764   1998         ROU        02:25:99
           2    TSENKOV MATTHEW                 15209   1997         BUL        02:22:46
           3    GEROV IVAN                      15210   1997         BUL        02:21:30
           4    KUMKUMOGLU KEMAL EGE            15102   1998         TUR        02:14:63
           5    MERETSOLIAS KONSTANTINOS        15004   1998         GRE        02:15:82
           6    LAKATOS KRISTIAN                15704   1997         SRB        02:21:50
           7    FRAGKOUDAKIS GEORGIOS           15005   1997         GRE        02:25:96
           8    HAKAN BATUHAN                   15104   1998         TUR        02:27:40

 

 
        Id.: 7      Event: Girls’ 100m Butterfly
        ================================================================================
        Heat 1
           3    TUBIC NIKOLINA                  15627   1999         BIH        01:08:54
           4    SCARLATESCU SABRINA              9926   1999         ROU        01:05:57
           5    PETKOVA DIANA                   15223   2000         BUL        01:06:40

        Heat 2
           1    MILUTINOVIC KSENIJA             15520   1999         MNE        01:04:94
           2    SCHNEIDER KRISTINA MARIA        11809   1999         ROU        01:04:34
           3    MITSAKOU XANTHI PANAGIOTA       15015   1999         GRE        01:03:44
           4    LEBL ILEKTRA VARVARA            15014   1999         GRE        01:01:30
           5    ELIGUL SEZIN                    15121   1999         TUR        01:02:12
           6    MURTIN VANJA                    15724   1999         SRB        01:03:99
           7    MARIC IVANA                     15725   1999         SRB        01:04:85
           8    TOPCU BUSE                      15124   1999         TUR        01:05:05
        Id.: 8      Event: Boys’ 100m Butterfly
        ================================================================================
        Heat 1
           1    HURGHIS VLAD                    15307   1997         MDA        01:00:00
           2    SONOC GABRIEL CRISTIAN           9034   1997         ROU        00:58:38
           3    TOMAZOU IOANNIS                 15400   1998         CYP        00:58:23
           4    MISIC STRAHINJA                 15705   1997         SRB        00:57:97
           5    PAPADOPOULOS TAKIS              15401   1997         CYP        00:58:00
           6    SUKANOVIC MAID                  15600   1997         BIH        00:58:36
           7    CONONOV VLAS                    15301   1997         MDA        00:58:93
           8    MESETOVIC ADI                   15602   1997         BIH        01:00:22

        Heat 2
           1    BORISOV LYUBOMIR                15208   1998         BUL        00:57:36
           2    OZKUL BERK                      15101   1998         TUR        00:56:90
           3    PAPADOPOULOS CHRISTOS           15000   1997         GRE        00:56:17
           4    GEZMIS ERGECAN                  15103   1998         TUR        00:55:88
           5    PUCAREVIC MATIJA                15701   1997         SRB        00:55:90
           6    MALAMAS EFSTATHIOS              15006   1998         GRE        00:56:24
           7    NIKOLOV KALOYAN                 15202   1998         BUL        00:56:96
           8    NEAMA RAUL EMANUEL               9780   1998         ROU        00:57:92
        Id.: 9      Event: Girls’ 800m Freestyle
        ================================================================================
        Heat 1
           3    RAFTOPOULOU FILIO               15017   1999         GRE        99:99:99
           4    CEPRKALO ROVANA                 15625   2000         BIH        09:43:05
           5    NAYDENOVA SOFIYA                15221   2000         BUL        09:50:21

        Heat 2
           1    ANDONIE ANDREEA                  9770   1999         ROU        09:31:70
           2    KOUKOULA EVANGELIA              15016   1999         GRE        09:12:53
           3    TOPCU BUSE                      15124   1999         TUR        09:04:64
           4    CREVAR ANJA                     15720   2000         SRB        08:49:28
           5    DJURIC JOVANA                   15726   1999         SRB        08:54:10
           6    CALIK ZEYNEP                    15125   2000         TUR        09:08:59
           7    COLTI DUMITRESCU EMILIA         10001   1999         ROU        09:22:54

 

        Id.: 10     Event: Boys’ 4 X 200m Freestyle Relay
        ================================================================================
        Heat 1
           1    MT ) ________________________________________        BIH        99:99:99
           2    MT ) ________________________________________        BUL        99:99:99
           3    MT ) ________________________________________        CYP        99:99:99
           4    MT ) ________________________________________        GRE        99:99:99
           5    MT ) ________________________________________        MDA        99:99:99
           6    MT ) ________________________________________        ROU        99:99:99
           7    MT ) ________________________________________        SRB        99:99:99
           8    MT ) ________________________________________        TUR        99:99:99

 

BALKAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS

ORADEA – ROMANIA, April 25th- 26th, 2015
50m pool – 8 lanes

START LIST

SESSION 2 – April 25th, 2015 – 17.30 p.m.

             
             LANE    SURNAME / NAME                                  CODE  YEAR OF        COUNTRY            ENTRY
                                 RELAY                                                                         BIRTH                                            TIME  

        Id.: 11     Event: Boys’ 50m Butterfly
        ================================================================================
        Heat 1
           1    MISIC STRAHINJA                 15705   1997         SRB        00:27:55
           2    SONOC GABRIEL CRISTIAN           9034   1997         ROU        00:26:94
           3    BORISOV LYUBOMIR                15208   1998         BUL        00:26:34
           4    PAPADOPOULOS TAKIS              15401   1997         CYP        00:26:18
           5    NEGRU ADRIAN                    15304   1998         MDA        00:26:21
           6    HURGHIS VLAD                    15307   1997         MDA        00:26:45
           7    NEAMA RAUL EMANUEL               9780   1998         ROU        00:26:96

        Heat 2
           1    GEORGIEV GEORGI                 15207   1998         BUL        00:25:86
           2    PUCAREVIC MATIJA                15701   1997         SRB        00:25:75
           3    CETINKOL ALP METE               15108   1997         TUR        00:25:31
           4    OZKUL BERK                      15101   1998         TUR        00:24:28
           5    PAPADOPOULOS CHRISTOS           15000   1997         GRE        00:25:23
           6    MALAMAS EFSTATHIOS              15006   1998         GRE        00:25:46
           7    MESETOVIC ADI                   15602   1997         BIH        00:25:79
           8    SUKANOVIC MAID                  15600   1997         BIH        00:26:15

 

        Id.: 12     Event: Girls’ 50m Butterfly
        ================================================================================
        Heat 1
           2    CEPRKALO ROVANA                 15625   2000         BIH        00:32:13
           3    DAJKOVIC DAJANA                 15522   1999         MNE        00:30:10
           4    MARIC IVANA                     15725   1999         SRB        00:29:51
           5    MILUTINOVIC KSENIJA             15520   1999         MNE        00:29:57
           6    TUBIC NIKOLINA                  15627   1999         BIH        00:31:79
           7    ANTOHA CORINA                   15323   1999         MDA        00:33:00

        Heat 2
           1    VINICENCO ALEXANDRA             15322   2000         MDA        00:29:45
           2    SCHNEIDER KRISTINA MARIA        11809   1999         ROU        00:29:08
           3    LEBL ILEKTRA VARVARA            15014   1999         GRE        00:28:55
           4    ELIGUL SEZIN                    15121   1999         TUR        00:27:50
           5    ERTAN ALMINA SIMLA              15120   1999         TUR        00:28:27
           6    MITSAKOU XANTHI PANAGIOTA       15015   1999         GRE        00:28:85
           7    DOSPIN STEFANIA ANDREEA         10273   1999         ROU        00:29:38
           8    MURTIN VANJA                    15724   1999         SRB        00:29:47
        Id.: 13     Event: Boys’ 100m Freestyle
        ================================================================================
        Heat 1
           1    TURCAN VALERIU                  15306   1997         MDA        00:55:50
           2    ZHELYAZKOV DILYAN               15205   1997         BUL        00:55:35
           3    MESETOVIC ADI                   15602   1997         BIH        00:54:08
           4    PAPADOPOULOS TAKIS              15401   1997         CYP        00:53:42
           5    STOYANOV GEORGI                 15206   1997         BUL        00:54:02
           6    SUKANOVIC MAID                  15600   1997         BIH        00:54:26
           7    FRINIUC DENIS                   15303   1997         MDA        00:55:50
        Heat 2
           1    DIMITRIOU DIMITRIOS             15007   1997         GRE        00:52:38
           2    SONOC GABRIEL CRISTIAN           9034   1997         ROU        00:52:31
           3    PUCAREVIC MATIJA                15701   1997         SRB        00:51:55
           4    SAKCI EMRE                      15100   1997         TUR        00:48:73
           5    BARNA ANDREJ                    15700   1998         SRB        00:50:66
           6    GEZMIS ERGECAN                  15103   1998         TUR        00:52:20
           7    MALAMAS EFSTATHIOS              15006   1998         GRE        00:52:36
           8    NAS MIHAI                        9147   1998         ROU        00:53:13
        Id.: 14     Event: Girls’ 100m Freestyle
       =================================================================================
        Heat 1
           1    BUJAK NEJRA                     15621   1999         BIH        01:01:70
           2    SCHNEIDER KRISTINA MARIA        11809   1999         ROU        01:01:47
           3    MEDOSEVIC LAMIJA                15626   2000         BIH        01:01:32
           4    DOSPIN STEFANIA ANDREEA         10273   1999         ROU        01:00:74
           5    TERZIC JOVANA                   15521   1999         MNE        01:00:90
           6    NAYDENOVA SOFIYA                15221   2000         BUL        01:01:36
           7    COSMINA ANA                     15321   2000         MDA        01:01:50
           8    GARGOVIC EMA                    15523   1999         MNE        99:99:99

        Heat 2
           1    SEKULIC MILA                    15721   1999         SRB        01:00:54
           2    RAFTOPOULOU FILIO               15017   1999         GRE        00:58:65
           3    MARKANTE DESPOINA               15010   2000         GRE        00:58:02
           4    ODABASI ZEYNEP                  15126   1999         TUR        00:57:34
           5    OZDEMIR ELIF                    15127   1999         TUR        00:57:65
           6    PETKOVA DIANA                   15223   2000         BUL        00:58:10
           7    ANTONIOU KALIA                  15420   2000         CYP        00:59:77
           8    MARIC IVANA                     15725   1999         SRB        01:00:59
        Id.: 15     Event: Boys’ 200m Backstroke
        ================================================================================
        Heat 1
           3    LOMEICO NICHITA                 15300   1998         MDA        02:18:30
           4    IAKOVIDIS FILIPPOS              15403   1998         CYP        02:14:32
           5    SIMIC VLADIMIR                  15601   1997         BIH        02:16:41
           6    ZARAKAS PANAGIOTIS              15008   1998         GRE        99:99:99

        Heat 2
           1    GLOD IONUT DANIEL                8925   1998         ROU        02:11:85
           2    ADZIC NIKOLA                    15706   1997         SRB        02:09:26
           3    BASER EGE                       15107   1997         TUR        02:07:00
           4    OZKUL BERK                      15101   1998         TUR        02:01:01
           5    GLINTA ROBERT ANDREI             9019   1997         ROU        02:03:11
           6    DRYGOUTIS KONSTANTINOS          15003   1998         GRE        02:07:11
           7    VLADIMIROV VLADIMIR             15204   1998         BUL        02:11:34
           8    SEKULOVIC  SEKUL                15702   1997         SRB        02:12:635
        Id.: 16     Event: Girls’ 200m Backstroke
        ================================================================================
        Heat 1
           3    MICLAUS VIVOSCHI SANDRA         10434   1999         ROU        02:29:93
           4    MAHINIC ANIDA                   15620   2000         BIH        02:28:15
           5    DEGTEARIOVA ALEXANDRA           15320   1999         MDA        02:28:40

        Heat 2
           1    JECANSKI JELENA                 15722   1999         SRB        02:24:30
           2    TOMOVA BOYANA                   15220   1999         BUL        02:19:11
           3    EKER LIZAN                      15131   2000         TUR        02:17:55
           4    CREVAR ANJA                     15720   2000         SRB        02:11:58
           5    SACHA IOANNA                    15012   1999         GRE        02:16:91
           6    OZDEMIR ELIF                    15127   1999         TUR        02:17:73
           7    COLTI DUMITRESCU EMILIA         10001   1999         ROU        02:23:66
           8    TROCHALAKI MARIA MELINA         15011   2000         GRE        02:28:09

 
        Id.: 17    Event: Boys’ 200m Individual Medley
        ================================================================================
        Heat 1
           3    ILIC TODOR                      15711   1998         SRB        02:17:76
           4    SIMON ANDREI SEBASTIAN           8824   1997         ROU        02:14:67
           5    GOLOVCA VALENTIN                 8945   1998         ROU        02:15:50
           6    ZARAKAS PANAGIOTIS              15008   1998         GRE        02:18:40

        Heat 2
           1    ADZIC NIKOLA                    15706   1997         SRB        02:12:81
           2    CONONOV VLAS                    15301   1997         MDA        02:12:19
           3    HAKAN BATUHAN                   15104   1998         TUR        02:09:80
           4    MERETSOLIAS KONSTANTINOS        15004   1998         GRE        02:07:52
           5    GEZMIS ERGECAN                  15103   1998         TUR        02:08:80
           6    NIKOLOV KALOYAN                 15202   1998         BUL        02:11:60
           7    NEGRU ADRIAN                    15304   1998         MDA        02:12:75
           8    REZASHKI MATEY                  15203   1997         BUL        02:14:34
        Id.: 18     Event: Girls’ 200m Individual Medley
        ================================================================================
        Heat 1
           2    TERZIC JOVANA                   15521   1999         MNE        02:41:12
           3    PETKOVA KONSTANTINA             15225   2000         BUL        02:36:38
           4    LISSOV DIANA                    10636   2000         ROU        02:30:57
           5    NAE ANDREEA ELENA                8001   1999         ROU        02:31:68
           6    MEDOSEVIC LAMIJA                15626   2000         BIH        02:38:87
           7    BOROVAC ADNA                    15622   2000         BIH        02:42:16

        Heat 2
           1    ZAMARIA ANGELIKI                15018   2000         GRE        02:27:79
           2    JECANSKI JELENA                 15722   1999         SRB        02:22:48
           3    ELIGUL SEZIN                    15121   1999         TUR        02:21:44
           4    CREVAR ANJA                     15720   2000         SRB        02:17:14
           5    LEBL ILEKTRA VARVARA            15014   1999         GRE        02:18:71
           6    AZMAN BASAK                     15129   2000         TUR        02:22:16
           7    MILUTINOVIC KSENIJA             15520   1999         MNE        02:25:02
           8    MIHNEVA VENELINA                15222   1999         BUL        02:28:41
        Id.: 19     Event: Boys’ 1500m Freestyle
        ================================================================================
        Heat 1
           3    PAPAKYRIAKOU MARTINOS           15402   1998         CYP        16:56:57
           4    ATANASOV DIMITAR                15200   1997         BUL        16:28:35
           5    URUMOVIC ZIVAN                  15707   1997         SRB        16:41:49

        Heat 2
           2    ALP KUBILAY                     15106   1998         TUR        15:55:56
           3    BOZYIGIT GOKHAN                 15105   1997         TUR        15:48:32
           4    NEGRIS DIMITRIOS                15009   1998         GRE        15:46:56
           5    GAVANAS MICHAIL                 15001   1997         GRE        15:47:54
           6    SCARLAT BOGDAN ANDREI            8374   1997         ROU        15:54:85
           7    PETRE BOGDAN MIHAI               8963   1997         ROU        16:03:99
        Id.: 20     Event: Girls’ 4 X 200m Freestyle Relay
        ================================================================================
        Heat 1
           1    FJ ) ________________________________________        BIH        99:99:99
           2    FJ ) ________________________________________        BUL        99:99:99
           3    FJ ) ________________________________________        GRE        99:99:99
           4    FJ ) ________________________________________        MDA        99:99:99
           5    FJ ) ________________________________________        MNE        99:99:99
           6    FJ ) ________________________________________        ROU        99:99:99
           7    FJ ) ________________________________________        SRB        99:99:99
           8    FJ ) ________________________________________        TUR        99:99:99

 

 
BALKAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS

ORADEA – ROMANIA, April 25th- 26th, 2015
50m pool – 8 lanes

START LIST

SESSION 3 – April 26th, 2015 – 10.30 a.m.

             
             LANE    SURNAME / NAME                                  CODE  YEAR OF        COUNTRY            ENTRY
                                 RELAY                                                                         BIRTH                                            TIME  
        Id.: 21     Event: Girls’ 200m Freestyle
        ================================================================================
        Heat 1
           1    DEGTEARIOVA ALEXANDRA           15320   1999         MDA        02:16:57
           2    NAYDENOVA SOFIYA                15221   2000         BUL        02:15:81
           3    MEDOSEVIC LAMIJA                15626   2000         BIH        02:14:46
           4    ANDONIE ANDREEA                  9770   1999         ROU        02:11:57
           5    ORZAC PAULA REKA                10491   2000         ROU        02:13:38
           6    ANTONIOU KALIA                  15420   2000         CYP        02:15:70
           7    BUJAK NEJRA                     15621   1999         BIH        02:15:94
           8    COSMINA ANA                     15321   2000         MDA        02:20:00

        Heat 2
           1    JECANSKI JELENA                 15722   1999         SRB        02:09:55
           2    MILUTINOVIC KSENIJA             15520   1999         MNE        02:09:29
           3    RAFTOPOULOU FILIO               15017   1999         GRE        02:05:41
           4    ODABASI ZEYNEP                  15126   1999         TUR        02:03:93
           5    GONCA MELISA SUDE               15128   2000         TUR        02:05:19
           6    PAVLOPOULOU GEORGIA             15019   2000         GRE        02:08:31
           7    PETKOVA DIANA                   15223   2000         BUL        02:09:46
           8    DJURIC JOVANA                   15726   1999         SRB        02:09:55
        Id.: 22     Event: Boys’ 200m Freestyle
        ================================================================================
        Heat 1
           2    FRINIUC DENIS                   15303   1997         MDA        02:05:00
           3    PAPADOPOULOS TAKIS              15401   1997         CYP        01:58:56
           4    MISIC STRAHINJA                 15705   1997         SRB        01:57:16
           5    ATANASOV DIMITAR                15200   1997         BUL        01:58:23
           6    PAPAKYRIAKOU MARTINOS           15402   1998         CYP        02:04:36
           7    TURCAN VALERIU                  15306   1997         MDA        02:05:50

        Heat 2
           1    SCARLAT BOGDAN ANDREI            8374   1997         ROU        01:56:20
           2    GAVANAS MICHAIL                 15001   1997         GRE        01:54:79
           3    GEZMIS ERGECAN                  15103   1998         TUR        01:53:85
           4    DIMITRIOU DIMITRIOS             15007   1997         GRE        01:51:49
           5    BARNA ANDREJ                    15700   1998         SRB        01:52:93
           6    GLINTA ROBERT ANDREI             9019   1997         ROU        01:54:18
           7    HAKAN BATUHAN                   15104   1998         TUR        01:55:76
           8    STOYANOV GEORGI                 15206   1997         BUL        01:57:11
        Id.: 23     Event: Girls’ 100m Breaststroke
        ================================================================================
        Heat 1
           2    PAVLOPOULOU GEORGIA             15019   2000         GRE        99:99:99
           3    BOROVAC ADNA                    15622   2000         BIH        01:19:37
           4    LISSOV DIANA                    10636   2000         ROU        01:16:78
           5    ROVCANIN AMINA                  15624   1999         BIH        01:18:91
           6    ANTOHA CORINA                   15323   1999         MDA        01:19:66

        Heat 2
           1    MIHNEVA VENELINA                15222   1999         BUL        01:15:87
           2    OZDEMIR DUYGU                   15123   1999         TUR        01:14:19
           3    MEDIC MILA                      15723   2000         SRB        01:12:53
           4    SAMANCI BESTE                   15122   2000         TUR        01:08:96
           5    VINICENCO ALEXANDRA             15322   2000         MDA        01:10:55
           6    KONTOGEORGOU ELENI              15013   2000         GRE        01:12:58
           7    YOZOVA ILINA                    15224   2000         BUL        01:14:30
           8    SAVASTITA SIMONA ALEX.          11038   2000         ROU        01:16:50
        Id.: 24     Event: Boys’ 100m Breaststroke
        ================================================================================
        Heat 1
           1    MILEUSNIC NEMANJA               15604   1998         BIH        01:15:29
           2    TOMAZOU IOANNIS                 15400   1998         CYP        01:10:00
           3    BOGUTA LIVIU                    15302   1997         MDA        01:08:00
           4    ANDJELIC NIKOLA                 15710   1997         SRB        01:07:33
           5    SARAC IONUT ALIN                 9764   1998         ROU        01:07:51
           6    SIMINEL DAN                     15305   1998         MDA        01:10:00
           7    BABOVIC BAKIR                   15606   1998         BIH        01:10:91

        Heat 2
           1    LAKATOS KRISTIAN                15704   1997         SRB        01:06:42
           2    GEROV IVAN                      15210   1997         BUL        01:04:86
           3    FRAGKOUDAKIS GEORGIOS           15005   1997         GRE        01:03:92
           4    SAKCI EMRE                      15100   1997         TUR        00:59:88
           5    KUMKUMOGLU KEMAL EGE            15102   1998         TUR        01:03:02
           6    MERETSOLIAS KONSTANTINOS        15004   1998         GRE        01:03:97
           7    TSENKOV MATTHEW                 15209   1997         BUL        01:05:11
           8    BRIA ALEXANDRU                   9194   1997         ROU        01:07:21
        Id.: 25     Event: Girls’ 200m Butterfly
        ================================================================================
        Heat 1
           3    CEPRKALO ROVANA                 15625   2000         BIH        02:38:00
           4    KORPONAY KATA                   10501   2000         ROU        02:28:78
           5    ZAMARIA ANGELIKI                15018   2000         GRE        02:36:15

        Heat 2
           1    TUBIC NIKOLINA                  15627   1999         BIH        02:27:61
           2    MITSAKOU XANTHI PANAGIOTA       15015   1999         GRE        02:19:87
           3    GONCA MELISA SUDE               15128   2000         TUR        02:19:64
           4    CREVAR ANJA                     15720   2000         SRB        02:14:91
           5    MURTIN VANJA                    15724   1999         SRB        02:18:62
           6    TOPCU BUSE                      15124   1999         TUR        02:19:81
           7    SCARLATESCU SABRINA              9926   1999         ROU        02:25:42
        Id.: 26     Event: Boys’ 200m Butterfly
        ================================================================================
        Heat 1
           2    PAPADOPOULOS CHRISTOS           15000   1997         GRE        99:99:99
           3    TRIVIC DAVID                    15603   1997         BIH        02:19:73
           4    BRDAR DANILO                    15709   1998         SRB        02:14:38
           5    HURGHIS VLAD                    15307   1997         MDA        02:17:00
           6    HAMIDOVIC TARIK                 15605   1998         BIH        02:23:08

        Heat 2
           1    PAVALA PAUL                      8849   1997         ROU        02:12:36
           2    BORISOV LYUBOMIR                15208   1998         BUL        02:11:03
           3    BOZYIGIT GOKHAN                 15105   1997         TUR        02:07:50
           4    GEZMIS ERGECAN                  15103   1998         TUR        02:03:34
           5    HUNJADI FILIP                   15708   1998         SRB        02:06:32
           6    ZARAKAS PANAGIOTIS              15008   1998         GRE        02:08:35
           7    SMUKOV VENELIN                  15201   1998         BUL        02:12:34
           8    ION ALEXANDRU CRISTIAN           9728   1998         ROU        02:14:33

 

 

        Id.: 27     Event: Girls’ 4 X 100m Medley Relay
        ================================================================================
        Heat 1
           1    FJ ) ________________________________________        ROU        99:99:99
           2    FJ ) ________________________________________        SRB        99:99:99
           3    FJ ) ________________________________________        TUR        99:99:99
           4    FJ ) ________________________________________        BIH        99:99:99
           5    FJ ) ________________________________________        BUL        99:99:99
           6    FJ ) ________________________________________        GRE        99:99:99
           7    FJ ) ________________________________________        MDA        99:99:99
           8    FJ ) ________________________________________        MNE        99:99:99
        Id.: 28     Event: Boys’ 4 X 100m Medley Relay
        ================================================================================
        Heat 1
           1    MT ) ________________________________________        ROU        99:99:99
           2    MT ) ________________________________________        SRB        99:99:99
           3    MT ) ________________________________________        TUR        99:99:99
           4    MT ) ________________________________________        BIH        99:99:99
           5    MT ) ________________________________________        BUL        99:99:99
           6    MT ) ________________________________________        CYP        99:99:99
           7    MT ) ________________________________________        GRE        99:99:99
           8    MT ) ________________________________________        MDA        99:99:99

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BALKAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS

ORADEA – ROMANIA, April 25th- 26th, 2015
50m pool – 8 lanes

START LIST

SESSION 4 – April 26th, 2015 – 17.30 p.m.
             
             LANE    SURNAME / NAME                                  CODE  YEAR OF        COUNTRY            ENTRY
                                 RELAY                                                                         BIRTH                                            TIME  

        Id.: 29     Event: Boys’ 50m Breaststroke
        ================================================================================
        Heat 1
           1    BABOVIC BAKIR                   15606   1998         BIH        00:32:10
           2    TOMAZOU IOANNIS                 15400   1998         CYP        00:31:35
           3    DINCA ANDREEAS                   9613   1998         ROU        00:31:10
           4    BOGUTA LIVIU                    15302   1997         MDA        00:30:80
           5    SIMINEL DAN                     15305   1998         MDA        00:31:00
           6    SARAC IONUT ALIN                 9764   1998         ROU        00:31:12
           7    MILEUSNIC NEMANJA               15604   1998         BIH        00:31:87

        Heat 2
           1    KUMKUMOGLU KEMAL EGE            15102   1998         TUR        00:30:10
           2    GEROV IVAN                      15210   1997         BUL        00:29:82
           3    MERETSOLIAS KONSTANTINOS        15004   1998         GRE        00:29:61
           4    SAKCI EMRE                      15100   1997         TUR        00:27:44
           5    FRAGKOUDAKIS GEORGIOS           15005   1997         GRE        00:29:27
           6    TSENKOV MATTHEW                 15209   1997         BUL        00:29:79
           7    LAKATOS KRISTIAN                15704   1997         SRB        00:30:07
           8    ANDJELIC NIKOLA                 15710   1997         SRB        00:30:49
        Id.: 30     Event: Girls’ 50m Breaststroke
        ================================================================================
        Heat 1
           2    DAJKOVIC DAJANA                 15522   1999         MNE        99:99:99
           3    CENGIC NEJRA                    15623   2000         BIH        00:35:90
           4    ROVCANIN AMINA                  15624   1999         BIH        00:35:37
           5    ANTOHA CORINA                   15323   1999         MDA        00:35:80
           6    SAVASTITA SIMONA ALEX.          11038   2000         ROU        00:36:20

        Heat 2
           1    KONTOGEORGOU ELENI              15013   2000         GRE        00:34:13
           2    YOZOVA ILINA                    15224   2000         BUL        00:34:03
           3    MEDIC MILA                      15723   2000         SRB        00:33:45
           4    SAMANCI BESTE                   15122   2000         TUR        00:31:68
           5    VINICENCO ALEXANDRA             15322   2000         MDA        00:32:54
           6    PAVLOPOULOU GEORGIA             15019   2000         GRE        00:34:03
           7    OZDEMIR DUYGU                   15123   1999         TUR        00:34:11
           8    LISSOV DIANA                    10636   2000         ROU        00:35:25
        Id.: 31     Event: Boys’ 400m Freestyle
        ================================================================================
        Heat 1
           3    PAPAKYRIAKOU MARTINOS           15402   1998         CYP        04:15:92
           4    URUMOVIC ZIVAN                  15707   1997         SRB        04:12:38
           5    SMUKOV VENELIN                  15201   1998         BUL        04:14:32
           6    TRIVIC DAVID                    15603   1997         BIH        04:27:17

 

 
        Heat 2
           1    PETRE BOGDAN MIHAI               8963   1997         ROU        04:08:25
           2    SCARLAT BOGDAN ANDREI            8374   1997         ROU        04:01:53
           3    GAVANAS MICHAIL                 15001   1997         GRE        03:59:44
           4    DIMITRIOU DIMITRIOS             15007   1997         GRE        03:54:35
           5    GEZMIS ERGECAN                  15103   1998         TUR        03:59:29
           6    BARNA ANDREJ                    15700   1998         SRB        04:01:30
           7    HAKAN BATUHAN                   15104   1998         TUR        04:03:40
           8    ATANASOV DIMITAR                15200   1997         BUL        04:09:85
        Id.: 32     Event: Girls’ 400m Freestyle
        ================================================================================
        Heat 1
           3    CEPRKALO ROVANA                 15625   2000         BIH        04:44:97
           4    TUBIC NIKOLINA                  15627   1999         BIH        04:42:89
           5    ANTONIOU KALIA                  15420   2000         CYP        04:44:24
           6    NAYDENOVA SOFIYA                15221   2000         BUL        04:48:16

        Heat 2
           1    COLTI DUMITRESCU EMILIA         10001   1999         ROU        04:34:87
           2    KOUKOULA EVANGELIA              15016   1999         GRE        04:27:77
           3    KOPUZ ASUDE                     15130   1999         TUR        04:22:76
           4    CREVAR ANJA                     15720   2000         SRB        04:18:06
           5    DJURIC JOVANA                   15726   1999         SRB        04:22:33
           6    TOPCU BUSE                      15124   1999         TUR        04:26:03
           7    RAFTOPOULOU FILIO               15017   1999         GRE        04:28:86
           8    ANDONIE ANDREEA                  9770   1999         ROU        04:36:95
 

       Id.: 33     Event: Boys’ 100m Backstroke
        ================================================================================
        Heat 1
           2    SIMIC VLADIMIR                  15601   1997         BIH        01:03:26
           3    LOMEICO NICHITA                 15300   1998         MDA        01:01:50
           4    RASKOVIC BOJAN                  15703   1997         SRB        01:00:45
           5    IAKOVIDIS FILIPPOS              15403   1998         CYP        01:01:01
           6    ZHELYAZKOV DILYAN               15205   1997         BUL        01:02:56
           7    ZARAKAS PANAGIOTIS              15008   1998         GRE        99:99:99

        Heat 2
           1    NEGRU ADRIAN                    15304   1998         MDA        01:00:18
           2    SEKULOVIC  SEKUL                15702   1997         SRB        00:59:03
           3    BASER EGE                       15107   1997         TUR        00:55:11
           4    OZKUL BERK                      15101   1998         TUR        00:53:90
           5    GLINTA ROBERT ANDREI             9019   1997         ROU        00:55:10
           6    DRYGOUTIS KONSTANTINOS          15003   1998         GRE        00:58:65
           7    GLOD IONUT DANIEL                8925   1998         ROU        00:59:51
           8    VLADIMIROV VLADIMIR             15204   1998         BUL        01:00:32
        Id.: 34     Event: Girls’ 100m Backstroke
        ================================================================================
        Heat 1
           1    DAJKOVIC DAJANA                 15522   1999         MNE        01:13:89
           2    MICLAUS VIVOSCHI SANDRA         10434   1999         ROU        01:09:29
           3    JOVANOVIC KSENIJA               15728   1999         SRB        01:08:77
           4    DOSPIN STEFANIA ANDREEA         10273   1999         ROU        01:07:09
           5    MAHINIC ANIDA                   15620   2000         BIH        01:07:96
           6    DEGTEARIOVA ALEXANDRA           15320   1999         MDA        01:08:90
           7    MEDOSEVIC LAMIJA                15626   2000         BIH        01:10:57

        Heat 2
           1    TROCHALAKI MARIA MELINA         15011   2000         GRE        01:06:48
           2    PETKOVA DIANA                   15223   2000         BUL        01:05:60
           3    SACHA IOANNA                    15012   1999         GRE        01:04:45
           4    EKER LIZAN                      15131   2000         TUR        01:04:04
           5    TOMOVA BOYANA                   15220   1999         BUL        01:04:20
           6    AZMAN BASAK                     15129   2000         TUR        01:04:58
           7    JECANSKI JELENA                 15722   1999         SRB        01:06:42
           8    MILUTINOVIC KSENIJA             15520   1999         MNE        01:06:86

 

        Id.: 35     Event: Boys’ 400m Individual Medley
        ================================================================================
        Heat 1
           3    SIMINEL DAN                     15305   1998         MDA        04:57:00
           4    MERETSOLIAS KONSTANTINOS        15004   1998         GRE        04:49:37
           5    ILIC TODOR                      15711   1998         SRB        04:52:15
           6    NEGRIS DIMITRIOS                15009   1998         GRE        99:99:99

        Heat 2
           1    CONONOV VLAS                    15301   1997         MDA        04:44:70
           2    ADZIC NIKOLA                    15706   1997         SRB        04:42:48
           3    HAKAN BATUHAN                   15104   1998         TUR        04:38:60
           4    PETRE BOGDAN MIHAI               8963   1997         ROU        04:34:83
           5    NIKOLOV KALOYAN                 15202   1998         BUL        04:35:51
           6    KUMKUMOGLU KEMAL EGE            15102   1998         TUR        04:39:56
           7    REZASHKI MATEY                  15203   1997         BUL        04:42:50
           8    GOLOVCA VALENTIN                 8945   1998         ROU        04:49:08
        Id.: 36     Event: Girls’ 400m Individual Medley
        ================================================================================
        Heat 1
           3    BOROVAC ADNA                    15622   2000         BIH        05:46:59
           4    NAE ANDREEA ELENA                8001   1999         ROU        05:23:93
           5    PETKOVA KONSTANTINA             15225   2000         BUL        05:25:83

        Heat 2
           1    LISSOV DIANA                    10636   2000         ROU        05:19:68
           2    GONCA MELISA SUDE               15128   2000         TUR        05:04:17
           3    KOPUZ ASUDE                     15130   1999         TUR        04:57:69
           4    CREVAR ANJA                     15720   2000         SRB        04:47:35
           5    LEBL ILEKTRA VARVARA            15014   1999         GRE        04:56:35
           6    JECANSKI JELENA                 15722   1999         SRB        05:02:83
           7    ZAMARIA ANGELIKI                15018   2000         GRE        05:08:64
           8    MIHNEVA VENELINA                15222   1999         BUL        05:20:19
        Id.: 37     Event: Boys’ 4 X 100m Freestyle Relay
        ================================================================================
        Heat 1
           1    MT ) ________________________________________        CYP        99:99:99
           2    MT ) ________________________________________        GRE        99:99:99
           3    MT ) ________________________________________        MDA        99:99:99
           4    MT ) ________________________________________        ROU        99:99:99
           5    MT ) ________________________________________        SRB        99:99:99
           6    MT ) ________________________________________        TUR        99:99:99
           7    MT ) ________________________________________        BIH        99:99:99
           8    MT ) ________________________________________        BUL        99:99:99
 

        Id.: 38     Event: Girls’ 4 X 100m Freestyle Relay
        ================================================================================
        Heat 1
           1    FJ ) ________________________________________        GRE        99:99:99
           2    FJ ) ________________________________________        MDA        99:99:99
           3    FJ ) ________________________________________        MNE        99:99:99
           4    FJ ) ________________________________________        ROU        99:99:99
           5    FJ ) ________________________________________        SRB        99:99:99
           6    FJ ) ________________________________________        TUR        99:99:99
           7    FJ ) ________________________________________        BIH        99:99:99
           8    FJ ) ________________________________________        BUL        99:99:99

 

 

Advertisements

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промяна )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промяна )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промяна )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промяна )

Connecting to %s

%d bloggers like this: