ПРОГНОЗИ ЗА ЛАРИСА 2014 -с РУМЕН АТАНАСОВ


Румен-Атанасов1Настъпи времето и за прогнози.Вероятността да се изпълнят се базира на направената ранглиста и на познанията ми върху способностите и качествата на състезателите.Ако се сбъднат на 69% ,ще почерпя.Защо 69  ми ясно ясно на мен самия и тъй като вероятността да загубя е малка ,ще чакам вие да спонсорирате сайта ми..Всеки който е готов да помогне ще получи на пощата си банковата ми сметка.Вероятността за спонсори е нищожна и граничи с възможността Албания да вземе злато при младежите,а Църна гора при девойките.И все пак някой може да се сети и вместо да ми казва колко съм велик,как не може без мен плуването и колко обичам работя за плуването да……Прочетох и коментара на Моя Любезен Приятел/МЛП/от Последния Придворен Сайт/ППС/.Той най-после проговори за Балканиадата с думите“НЯМАМ КАКВО ДА КАЖА„!Браво!По-добре е да ни занимава с носа на Ребека Адлингтън и да се вихри в непозната за него материя.Вижте му и коментара за Балканиадата“УНИКАЛЕН!ПОСТЕН,ПОВЪРХНОСТЕН И ПОКАЗВАЩ ПЪЛНА НЕМОЩ И ПОЗНАНИЯ!Отново призовавам главния редактор на ППС/ако е все още такъв 1разбира се/да забрани на МЛП да пише по теми,които не познава.МЛАДЕЖИ50 м.св.ст.Категорично злато на Фотиос Милонас/Гърция/,но с резултат над 23 секунди.Среброто ще отиде при Роберт Глинта/Румъния/,а за бронза ще спорят Урош Николич/Сърбия/ и Емре Сакчъ/Турция/.Изненада може да поднесе Апостолос Христу/Гърция/,ако се пусне.100 м.св.ст.Пак първи ще е Милонас и то с време над 51 секунди пред Николич и Сакчъ.Турчето Емре Сакчъ изненадващо постигна силни резултати и както е тръгнало може и да скрои шапка на Милонас.Отсъствието на Апостолос Тайларидис/Гърция/от отбора на елините е озадачаващо.Нещо се е случило през тази седмица,за да не е в състава.И в двете дисциплини нашия Димитър Ролев ще се бори за влизане във финалите 200 м.св.ст.Явен фаворит е Димитриос Димитру,който на куц крак ще вземе златото.За другите два медала мераклии са Глинта,Николич и евентуално Илиян Малчич/БиХ/400 м.св.ст.Отново пълно злато за Димитриу и бой за среброто между Богдан Скарлат/Румъния/,Илияс Каратрадос/Гърция/ и Вук Целич/Сърбия/.Изненада можем да очакваме от Малчич.1500 м.св.ст.Тук е разковничето дали елините ще грабнат всичко или…Фаворитите са двама Скарлат и Каратрадос.Най-неочаквано обаче на стълбичката може да се качи и Астериос Далдоянис,който дебне всякса грешка.Дори може да вземе да стане и шампион,както кипъреца Яковос Хаджиконстантину през 2012 година.Нашия Димитър Атанасов е с възможност за два финала.50 м.гръб-Категорично първото и второто място за Христу и Глинта,а за бронза ще видим битка между нашия Данаил Славчев,турчина Едже Башер и евентуално Милонас.100 м.гръб-Е тук битката ще е много здрава.Принципно -победа за световния младежки шампион Христу,но Глинта е много близо и нищо чудно да го бутне от балканския трон.За бронза борба между Целич и Башер.За Славчев утешение е участието във финала.200 м.гръб-Трябва да спечели Христу,който е силен на тази дисциплина.Трябва,но дали така мисли Целич.Той миналата година слезе до 2.01 и нищо чудно да се цели в балканското злато.За бронза ще видим-най-вероятно Глинта или Башер.50 м.бруст.-Е,тук е мястото Иван Геров да ги удари и вземе първото ни злато.Ванката тренира в град с традиции в бруста и е редно той да се окичи с титлата.Негови най-опасни съперници са Марко Лазич/Сърбия/,който е класически спринтьор и на 51 -я метър е сдал багажа и най-вече новата румънска надежда Андрей Роман.Той продукт на румъно-германската школа в Сибиу и изненада всички с своите прояви.Гърците са слабички в таз дисциплина.100 м.бруст-Отново залагам на Геров.Битката му обаче с Роман и двамата гърци-Панайотис Хиотис и Георгиос Франудакис ще е люта.Да не забравяме и сърбите-Александър Лазаревич и Кристиян Лакатош.Абе,куп мераклии.200 м.бруст-Много преднина за Хиотис,но наблизо са и сърбите и нашия Матю Ценков.Нищо чудно Лазаревич или Лакатош да ударят гърка.50 м.бътерфлай– И тук очаквам представянето на Михаел Йорданов да ни донесе второ или трето злато.Отсъствието му близо 4 месеца от официални стратове е плод на треньорска преценка.Да видим дали Ботко Трендафилов е прав или греши.Много силно се извявяват турските делфинисти-Бедирхан Йълдъз и Таха Адибеке,както и на Ведад Рамич/БиХ/ и гърка Евангелос Айвалиотис.Да видим и възможностите на Павле Пейович,който е под личното покровителство на Милорад Чавич.100 м.бътерфлай-Много мътна представа за първия.Поне 5 души имат въможност за вземат златото.Йорданов,Айвалиотис,Адибеке и Денис Палалар/Турция/.Турците направиха силно звено от неизвестни досега делфинисти и като им гледам динамиката на постиженията-лоши ни се пише.200 м.бътерфлай-Най-вероятно двойна победа за турците-Онат Озюрт и Адибеке.Всяко едно вмъкване между тях на Георге Барбу/Румъния/или Никос Панайотис/Гърция/ще е разносилно на геройство.Наши ппедставители-Чернев или друг нямат никакъв шанс за нещо повече от финал.200 м.съчетано-Панайотис Хиотис/Гърция/е с огромна преднина пред останалите.Той разчита на  силния бруст и добрите делфин и кроул и замазва на гърба.За останалите два медала претендират доста хора-Еюп Ташпинар/Турция/,Александру Бадеата/Румъния/,Лазаревич ,а може да се пусне и Христу.400 м.съчетано-И тук положението е същото,но медалите са нарисувани-Хиотис,Бадеата,Батухан Аличилар/Турция/или Лазаревич..Нашият юнак Митко Манолов има шанс да попадне сред вторите трима.ДЕВОЙКИ50 м.св.ст.„Императрицата“Василики-Ставрула Бака е явна фаворитка и само ако нагълта вода може да изтърве златото.За останалите медали е интересно-Андрея Пукиу/Румъния/,двете туркини Селин Бичер и Сезин Елигюл и Хрисула Караману/Кипър/.Изненадващо я няма силната Илария Иконому,която подобно на Тайларидис не попадна в отбора по неясни причини.100 м.св.ст.И тук сигурно злато за елините и за Бака.За останалите медали има поне 4 кандидатки-освен Пукиу и Караману има 2 нови туркини-Зейнеп Йонал и Зейнеп Одабашъ.Нашите момичета Богослава Дянкова и Бояна Кирчева,ако участват имат твърдо място сред 8-те на Балканите.200 м.св.ст.-В дисциплината има много неща на кантар,или точно на аптекарска везна-Бака,Йонал и най-голямата изненада за мен-Туана Бахтоглу/Турция/.Всяка една може да стане шампионка,но според мен.Бака.Назад са кипърката и някоя сръбкиня.400 м.св.ст.В този старт вероятно ще има двубой между Йована Джурич/Сърбия/ и Бахтоглу.Мисля,че сръбкинята ще спечели с повече от секунда.Тя направи през 2013 г.36 старта от които 27 финала само в тази дисциплина и е много добре обиграна на 8-те дължини.Бронзът ще прилегне на или на Олга Егорова/Гърция,или на стаерката Дерин Анар/Турция/.800 м.св.ст.Същото разположение и същиге артисти.Да видим дали няма да се пусне Ечем Дьонмез/Турция/.50 м.гръб-Сериозна битка между две специализирани в дистанцията момичета-Олга Дала/Гърция/срещу Сезин Елигюл/Турция/.Може да ги изненадат Ирини Браму или Ана Расич/Сърбия/.Бояна Томова ще попадне във финала,но това не е нейната сила.100 м.гръб-И тук златото е за гъркиня Йоана Саха,но при условие ,че не плува чудото Електра-Варвара Лебл.Такъв талант гърците не са имали от 1000 години.Може да плува и друга гъркиня Ирини Браму.За останалите медали ще се преборят Александра Дегтярьова/Молдова/,нашата Боби и вероятно Ана Расил/Сърбия/.Туркините са малко изостанали,но малко!200 м.гръб-Тук Бояна Толова ще се бори за медал,но какъв?Ще кажат Саха,Ирини Браму/Гърция/,Дегтярьова и Расич.50 м.бруст-Силния дует на Михаела Алина Бат и Ирина Семиненко/Молдова/срещу още по-силния Атина Костадиниди и Ангелики Мавраца/Гърция/.Къде е мястото на Ирини Хрисостому/Кипър/ и Сила Билгъ/Турция/в този лабабирин не е ясно.100 м.бруст-Отново същите действащи лица срещу балканската шампионка Георгия Кадоглу.Ще е много трудно на нашето момиче да измъкне медал,но нищо не се знае.200 м.бруст-Балканската шампионка Кадоглу няма официални стартове на тези метри и не е ясно в какво състояние ще е на старта.Тук основни противнички са Бат,Мавраца и Хрисостому,но Георгия трябва да вземе сигурно злато.50 м.бътерфлай-Е,тук е супер интересно.Туркинята Сезин Елигюл е достойн противничка на гъркините Лебл и Панайота Панайопулу.Има и две кипърки Сотирия Неофиту и Хрисула Караману,като и Туйку Арикок/Турция/-ама име,а!!!100 м.бътерфлай-Категорично първа е Лебл,но нека не я хваля толкова защото още не се е доказала.За останалите медали ще спорят Панайопулу,Неофиту и две сръбкини-Наталия Марин и Ваня Муртин.Наша представителка ще бъде Бояна Кирчева или Богослава Дянкова,но тя няма шанс за нещо повече от финал.200 м.бътерфлай-Тук нищо не се знае,но старите познайнички сръбкините и гъркинята Панайопулу са кандидатки.Не попадна в отбора Мария Баздеки,пак по неясни причини.Блазе им на гърците след като състезателка с 2.20 н влиза в състава.Наше момиче вероятно няма да има 200 м.съчетано-Битката ще е между Георгия Кадоглу и Електра-Варвара Лебл.нищо не се знае,коя ще стане шампионка.Много е интерсно дали ще плува Йоана Саха,която ще се пробрам за пръв път.За бронза ще спорят Йелена Йецански/Сърбия/и двете туркини Еда Язъчъ и Ечем Дьонмез.Изненада можем да очакваме от Михаела Бат/Молдова/400 м.съчетано-И тук битката ще е между Лебл и Кадоглу.За третото място ще спорят същите имена заедно с Панайопулу.ЩАФЕТИ-При младежите двете гладки щафети ще вземат гърците,но при смесената конкуренти са им турците и особено нашите младежи и  румънците.При девойките златото при гладките щафети е за гъркините ,но при остра борба със туркините.При смесената щафета златото е отново за Гърция,но в остра конкуренция с Сърбия и Турция.РУМЕН АТАНАСОВ

ПРОГНОЗИ ЗА ЛАРИСА 2014 -МЕДАЛИ

МЛАДЕЖИ

50 м.св.ст. Ф.Милонас/Гър/,Е.Сакчъ/Тур/,Р.Глинта/Рум/

100 м.св.ст. Ф.Милонас/Гър/,Е.Сакчъ/Тур/,У.Николич/Сър/

200 м.св.ст. Д.Димитру/Гър/,Р.Глинта/Рум/,У.Николич/Сър/

400 м.св.ст.-Д.Димитру/Гър/,В.Целич/Сър/Б.Скарлат/Рум/,

1500 м.св.ст. Б.Скарлат/Рум/,И.Каратрадос/Гър/,А.Далдоянис/Гър/

50 м.гръб А.Христу/Гър/,Р.Глинта/Рум/,Д.Славчев/Бъл/

100 м.гръб А.Христу/Гър/,Р.Глинта/Рум/,E.Башер/Тур/

200 м.гръб А.Христу/Гър/,В.Целич/Сър/,Р.Глинта/Рум/

50 м.бруст И.Геров/Бъл/,М.Лазич/Сър/,А.Роман/Рум/

100 м.бруст И.Геров/Бъл/,П.Хиотис/Гър/,А.Роман/Рум/

200 м.бруст П.Хиотис/Гър/,А.Роман/Рум/,А.Лазаревич/Сър/

50 м.бътерфлай М.Йорданов/Бъл/,Б.Йълдъз/Тур/,Т.Адибеке/Тур/

100 м.бътерфлай М.Йорданов/Бъл/,А.Аймалиотис/Гър/,Д.Палалар/Тур/

200 м.бътерфлай Т.Адибеке/Тур/,О.Озюрт/Тур/,Н.Панайопулос/Гър/

200 м.съчетано П.Хиотис/Гър/,Ф.Туран/Тур/,А.Бадеата/Рум/

400 м.съчетано П.Хиотис/Гър/,А.Бадеата/Рум/,А.Лазаревич/Сър/

4 х 100 м.св.ст Гърция,Сърбия,Турция

4 х 200 м.св.ст.Гърция,Румъния,Сърбия

4 х 100 м.смесена Гърция,Румъния,България

ДЕВОЙКИ

50 м.св.ст. В.Бака/Гър/,А.Пукиу/Рум/,Б.Дениз/Тур/

100 м.св.ст В.Бака/Гър/,А.Пукиу/Рум/,З.Одабашъ/Тур/

 200 м.св.ст. В.Бака/Гър,Т.Бахтоглу/Тур/,Й.Джурич/Сър/

400 м.св.ст.-Й.Джурич/Сър/,Т.Бахтоглу/Тур/,З.Йонал/Тур

800 м.св.ст.-Й.Джурич/Сър/,Т.Бахтоглу/Тур/,Д.Анар/Тур/

50 м.гръб С.Елигюл/Тур/,О.Дала/Гър/,И.Браму/Гър/

100 м.гръб Й.Саха,А.Дегтярьова/Молд/,И.Браму/Гър/,

200 м.гръб Й.Саха,И.Браму/Гър/,А.Дегтярьова/Молд/,

50 м.бруст М.Бат/Молд/,А.Констадиниди/Гър/,И.Семиненко/Молд/

100 м.бруст М.Бат/Молд/,А.Мавраца/Гър/,Г.Кадоглу/Бъл/

200 м.бруст Г.Кадоглу/Бъл/,,А.Мавраца/Гър,И.Хрисостому/Кип/

50 м.бътерфлай С.Елигюл/Тур,Е-В.Лебл/Гър/,С.Неофиту/Кип/

100 м.бътерфлай Е-В.Лебл/Гър/,П.Панайопулу/Гър/,В.Муртин/Сър/

200 м.бътерфлай П.Панайопулу/Гър/,Н.Марин/Сър/,В.Муртин/Сър/

200 м.съчетано Е-В.Лебл/Гър/,Г.Кадоглу/Бъл/,П.Панайопулу/Гър

400 м.съчетано Г.Кадоглу/Бъл/, Е-В.Лебл/Гър,Е.Дьонмез/Тур/

4 х 100 м.св.ст.-Гърция,Турция,Сърбия

4 х 200 м.св.ст.-Турция,Гърция,Сърбия

4 х 100 м.смесена Гърция,Турция,Сърбия

Advertisements

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промяна )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промяна )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промяна )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промяна )

Connecting to %s

%d bloggers like this: